נעים מאד, מיגדלה זו אני. בגיל 12 שיניתי את שמי למינה. אני מעצבת תקשורת חזותית, יזמית, כותבת, בת זוג ואמא לשניים. בעלת סטודיו ״פורטנוב-משען״ לעיצוב אסטרטגי המתמחה בבניית מסרים ויזואליים בתחום ה- ESG (אחריות תאגידית), קשרי משקיעים ומיתוג עבור חברות הנסחרות בשווקים בינלאומיים וחברות סטארטאפ. 

כתבתי את הספר ״שניים הפוך, בבקשה״ ויזמתי פרוייקט חברתי באותו שם הקורא לאנשים לקחת את יקריהם לקפה. עכשיו. לא אחר כך. אני נשואה לעמית. אמא לשגיא ולנדב. 

מאמינה גדולה בכוח של העיצוב כדרך חיים, כמנוע ליצירתיות, ככלי לפתרון בעיות. עיצוב הוא מנוף לשינוי כי עיצוב מעורר רגש ורגש מניע אותנו לפעולה. עסקים הוכיחו לי שזה יוצר רווחים. עיצוב בחיים הוכיח לי שזה הופך אותנו לוורסיה הכי טובה של עצמנו.

והגירסה הארוכה יותר: 
אני מינה. נולדתי מיגדלה. הורי בחרו. אני בחרתי אחרת – בגיל 12 החלפתי את השם למינה. כשרציתי לדעת על השם יותר – היה מאוחר מדי. לא היה את מי לשאול. אחרי שכתבתי ספר, אני והשם ״מיגדלה״ התידדנו והוא הפך לשם הבלוג. דרך אגב אמיגדלה הוא ״מבנה המקושר באופן קרוב לקוגניציות, בתוכם תשומת לב, קשב ולמידה אסוציאטיבית. האמיגדלה מכילה ביסודה ככל הנראה את ההשפעות הנוגעות לעלייה בשיעור התגובות העצביות כתוצאה משימת לב לגירויים ויזואליים״. רק אומרת.

גדלתי בקרית מוצקין. בתיכון הייתי יו”ר נוער לנוער – תנועת נוער התנדבותית. במסגרת התפקיד הכרתי המון אנשים בארץ וביחד החלטנו לבדוק את חיי הקיבוץ, התגייסנו לנח״ל. קיבוץ סופה אימץ אותנו. אחרי הצבא הדרכתי נוער יהודי במחנה קיץ במשיגן במשך שני קייצים וטיילתי בכל ארה״ב. יום אחרי חזרתי התחלתי את לימודי העיצוב. 

לימודים. תמיד למדתי משהו ובתחומים שונים. לימודים זה החמצן שלי. אני מאמינה שמעצב טוב הוא אדם סקרן. אדם שרוצה לדעת הכול. אדם שלא מתבייש לשאול. את לימודי העיצוב התחלתי ב״גורן״ במכללת עמק יזרעאל- 3 שנים. קיבלתי מילגה וסיימתי בהצטיינות. למדתי אסטרטגיה ושיווק באוניברסיטת תל אביב, השתתפתי בסדנאות השראה, נסעתי להשתלמויות מקצועיות בתחום העיצוב בשיקגו, לונדון ואמסטרדם, קראתי הרבה ספרים, ועבדתי עם אנשים מרתקים – גם לקוחות וגם שותפים לדרך. הייתי בוועד המנהל של קהילת המעצבים ובוועדת השיפוט של מעצבי דור העתיד. ב-2018 סיימתי תואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטת חיפה.

החיים לימדו אותי את הדברים החשובים באמת. כבת להורים מדהימים למדתי על משפחה, ערכים ושהשמיים הם הגבול. כבת זוג וכאמא לשניים למדתי על אהבה, נתינה, יחסים, הקשבה, חינוך ולימוד מתוך עשייה. מחברים למדתי על הכוח של חברות ותמיכה הדדית. מלקוחות על שיתוף פעולה ומקצועיות. כך הפכתי למי שאני כיום. כתבתי על כך גם ספר בהמשך. 

 

חזון הבלוג. ספטמבר 2015:

שנים אני ממלאת מחברות בהגיגים, סיכומים, עבודה וציטוטים. לפני שנה כתבתי ספר ״שניים הפוך, בבקשה״ (אתם יכולים לקרוא עליו כאן). התגובות שקיבלתי היו מדהימות והאנשים שפגשתי בעקבות הספר היו מרגשים עוד יותר. רבים אמרו לי: ״אבל למה את לא מספרת על זה לכולם?״ ״בכלל לא ידענו שעשית את זה ואת זה״, ״תזכירי לי איזה ספר אמרת שכדאי לקרוא״ ו״איפה קונים את הספר שכתבת?״… ואז נולד לו בלוג.

הבלוג הוא סוג של מחברת. מחברת מחשבות וגם מקום לחבר בו מחשבות. אני רוצה לצייר במילים ולכתוב בדימויים על החיים, על עיצוב ועל מה שבינהם. על רגשות, אסתטיקה והשראה. אני רוצה לספר כיצד בעזרת מתודולוגיות של חשיבה עיצובית ניתן לחולל שינויים מדהימים כל אחד ואחד מאיתנו ובכל תחום. אני רוצה לכתוב על השפעת העיצוב על תחומים כמו חינוך, חברה, בריאות.

הגיע זמן שיתוף! ויזואלים הם השראה ואופטמיות עבורי. אם עוד אדם יתעודד או ימצא השראה בדבריי – דיינו. 
תודה לכם שעצרתם, ביקרתם וקראתם. אם תגיבו – נוכל להתחיל להכיר יותר. אם תשתפו עוד אנשים – גם הם יוכלו להכיר.

שלכם בעיצובית מדוברת,
מינה