בקבוקים לבנים עם תוספת ירוקה תפסו את עיניי עוד כששוחחתי עם הבחורה בביתן שלפני. פרוייקט זה בשם OPEN2ALL היה חלק מביתן שלם שדיבר על לחשוב מחדש על פלסטיק. כשהגעתי לשם וניקול, חברתי ההולנדית כבר פצחה עם אחד מהמציגים בהולנדית שוטפת, ניגשתי לקרוא על הפרוייקט. בעודי מתלהבת מהיוזמה והרעיון  הצטרף אלי מי שהתברר כמעצב המוצרים מטעם חברה בשם Packadore והסביר לי באריכות וסבלנות על הפרוייקט הנפלא הזה.  

OPEN2ALL - פתרונות אריזה לאנשים עם מוגבלויות

OPEN2ALL  הוא פרויקט חלוצי המפגיש בין מעצבים, מומחים בטכנולוגיית אריזה, מרפאים בעיסוק ומומחי הדפסת תלת מימד. יחד הם מפתחים אריזות המקלות על חייהם של אנשים עם מוגבלות.

כפלטפורמה, OPEN2ALL  רוצה לממש פתרונות אריזה כוללים כלל-מערכתיים עבור קבוצת יעד זו. לכן, אנו מחברים את קבוצת המשתמשים הזו – שמגוון הליקויים שלהם מגוונים מאוד – לפתרונות אריזה ייחודיים.

הקהילה המשתמשת ב-OPEN2ALL מעשירה את הפלטפורמה בידע ותובנות חדשות. גישה מכלילה ושיתופית זו מאפשרת לפתור את הבעיות שאנשים עם מוגבלות חווים בכל הנוגע לאריזה והתהליך החוזר איתם מוביל למעגל מתמשך של שיפור.

״קרא את התווית שלי״ - פתרון לאנשים עם ליקויי ראייה

בהולנד יש יותר מ- 200,000 אנשים עם ליקויי ראייה חמורים. אנשים אלו מתקשים לפענח את התווית ולזהות את המוצר או המותג באריזות רגילות. לשם כך עוצב פתרון יצירתי: התווית מדברת את עצמה. זה קורה על ידי שבב NFC שמורכב על הבקבוק נוצר חיבור בין הטלפון לבקבוק ובסריקה פשוטה התווית מקריאה עצמה. בנוסף שם המוצר כתוב בכתב ברייל על הפלסטיק עצמו.

״אריזות מחוברות״ Connectable packaging
פתרון לאנשים עם ירידה בחוזק השרירים או לחולי פרקינסון

על ידי עיצוב בקבוק עקרוני עם מגרעת לכל רוחבו, כחלק מהבקבוק, ניתן להלביש עליו שפע ידיות ותוספות שכל אחת מהן משמשת עבור קהל עם מוגבלות מסויימת.

לדוגמה, עבור אנשים הסובלים מירידה בחוזק השרירים שלהם והמתקשים ללחוץ בקלות על הבקבוק עוצבה ידית המתווספת לבקבוק על ידי הלבשה על המגרעת ומאפשרת ללחוץ בקלות על הידית. לחיצה זו מפעילה לחץ בקלות רבה יותר על מנת שהנוזל יצא.

דוגמה נוספת הוא בקבוק לשמפו או נוזל לכביסה עבור חולי פרקינסון. הבקבוק שעומד על ראשו מקובע בתוך מסגרת מהאפשרת את יציבותו. המסגרת מתחברת לאותה מגרעת של הבקבוק. פקק מיוחד שמתלבש על הבקבוק מאפשר הזזה שלו לכיוון מסויים הפותח מינון מוגדר מראש של שמפו.

אותה חברה שמציעה מוצרים אלו היא גם החברה שפיתחה את אריזות הסבונים Seepje שהם הצלחה מסחררת של עיצוב בולט, בר קיימא ועם אסטרטגיית מחזור של 100%.

Packadore

https://packadore.com/

Packadore Collective הוא קולקטיב העומד מאחורי הפרויקט – OPEN2ALL פלטפורמה של חידושי אריזה שיכולה לספק פתרונות חכמים לאנשים עם מוגבלות פיזית. חיבור בין מותגים לקבוצות יעד שאולי לעולם לא יגיעו אליהם. מטרתם לתכנן פתרונות אריזה שעושים הבדל משמעותי, ברי קיימא ואטרקטיביים במגוון תעשיות. חלק מהחזון שלהם הוא הדרכת לקוחותיהם בנושאי הכלכלה המעגלית ותפיסת הצרכנים את המוצר. מבחינתם זו הדרך האידיאלית לייצר השפעה חברתית ומסחרית אמיתית.

איך מגיעים לעצב את הפתרונות האלו

בשיחה שניתן לצפות בה בוידאו מספר המעצב שהרבה זמן הוא עבד עם אנשים בכסאות גלגלים שלחלקם היו מוגבלויות נוספות או קשיים שונים. הוא הבין ששום חברת ענק לא תייצר פתרון ספיציפי לקהל מצומצם לכן הרעיון לפתח תשתית בסיסית למוצר שעליה אפשר להרכיב התאמות לקהלים מסויימים נולדה כפתרון. למעשה לכולם ימכרו האריזות ורק מי שמוגבל או מתקשה יוכל לרכוש את התוספות.

אז אם אתם פרוקטור אנד גאמבל, יוניליבר או כל מותג ענק של אריזות זה הזמן להרים את הכפפה ולהתקשר לחברה האלו. להפוך את העולם לטוב יותר אף פעם לא מאוחר.

שלכם 
בעיצובית מדוברת
מינה

רוצים לקרוא עוד עליהם:  https://packadore.com/  https://www.generous-minds.com   https://www.flex.nl/

נ.ב. כל אדם ששוחחתי איתו רשמתי את שמו ביומן, במיוחד כי היו אלו שמות הולנדים מסובכים. לא ברור כיצד אין לי מושג מה שם המעצב הסופר נחמד הזה. אני הולכת לברר את זה רק יתכן שזה יקח קצת זמן.

מחשבה ToGo

בואו ביחד נחשוב על מוצרים או שירותים נוספים שניתן לבנות משהו בסיסי שרק מוסיפים עליו משהו שהופך אותו לשימושי עבור בעלי מוגבלויות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בנושא