אחת האטרקציות הבולטות של איזור תצוגה זה הייתה מכונת ״מחולל מכתבי אהבה״. ״מחולל מכתבי האהבה״ מזמין אותך לענות על כל מיני שאלות כדי שלבסוף הוא יכתוב עבורך מכתב אהבה למשהו אהוב.

זה מאד משעשע כי מתרחש סוג של דיאלוג בין המחשב, שבמקרה הזה נבחר מחשב ישן מאד, כנראה כזה שמסמל את תקופת מכתבי האהבה, לנו האנשים כיום. כל פעם שלמכונה יש מסר מהבהב אור ירוק והמכונה כותבת משהו, כגון:

“אז… אתה מחפש דרך להתחבר למישהו? הגעתם למקום הנכון. אני בינה מלאכותית – בינה מלאכותית – שכותבת עבורך מכתבי אהבה”.

I am an AI that can write love letters for you. Picture Credits: Bedrijf de Liefde

בסוף התהליך כל התשובות הופכות ל״פיסת אהבה״ ונשלחות להדפסה.

אם כיום בעזרת openAI כולם יכולים כעת ליצור כמעט כל דבר ברגע (טוב, כמעט) מטקסט ועד תמונות – האם אהבה עדיין אמיתית אם בינה מלאכותית מייצרת את מכתבי האהבה שלך? האם בינה מלאכותית מסכנת את היכולת שלנו ליצור קשרים משמעותיים? מה זה אומר עלינו כחברה אם מכונה כותבת מכתבי אהבה? מה המחיר של זה? והאם בכלל ניתן להפוך דאטה למשהו שיביע רגשות?

אתם יכולים לנחש שהתוצאה היתה משעשעת ביותר אבל זה לא מנע מעשרות אנשים לעמוד בסבלנות לתורם ולמסור פרטים על מנת לקבל את המכתב המיוחל. עותק אחד נמסר למי שהתיישב מול המחשב ועותק אחד בעילום שם נתלה מעל ראשינו. בואו תקשיבו איך זה עובד, מה קרה ומה גילו מפעילי הפרוייקט.

את הפרוייקט יצר ארגון בשםBedrijf de Liefde  (בתרגום חופשי: חברת יצירת אהבה) – סוכנות עיצוב של 5 מעצבים צעירים שעוסקים בעיצוב, אקטואליה, אינטראקציה והחיבור בינהם במטרה להתמודד עם בעיות חברתיות בדרכים משחקיות.

אני חייבת להודות שהיו למחשב כמה יציאות מאד משעשעות כמו רצון לומר מה דעתו על אהבה אנושית או התלצצויות פה ושם לגבי התשובות. הנה אחת מהן באדיבות הפסטיבל

What does AI think about love? Picture Credits: Bedrijf de Liefde

מחשבה ToGo

מתי פעם אחרונה כתבתם מכתב אהבה למשהו אהוב? 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בנושא