הדומו, פירנצה

פירנצה - היעד השני במסע

עלינו על הרכבת ונפרדנו משלום מוונציה היפה. הרכבת הראשונה בטיול ותאמינו לי פשוט תענוג. לא צריך לפחד מקנסות, חניות וריכוז. יושבים במזגן, קוראים ספר ומתבוננים בנופים שמלאים גווני ירו, והופ הגענו לפירנצה.

 

דירה מהסרטים - Antica Dimora De' Benci

תמיד מרגש אותי להכנס למקום שבחרתי מתמונות קטנות במחשב ולראות איך זה נראה במציאות. במקרה הזה המציאות עלתה על כל דמיון. בעלת הבית עם חוש טעם משובח ובאה מעולם האופנה. המקום מומלץ מבחינת מיקום וסטייל. יש לוודא שהחשמל בחדר עובד לפני שפורקים מזוודות ומיד לעבור חדר 🙂

רשת בית קפה משובח שמעוצב שונה בכל איזור בפירנצה

אוכל... לפני הקפה

גרפיטים מוחבאים בפינות רחוב או קרובים למדרכות

פתאום בתוך מוזיאון ה- Palazzo Strozzi תערוכה ענקית ומיוחדת של NFT

תערוכת NFT. אכתוב עליה בנפרד
בתערוכת ה- NFT
חנות הדגל של לגו. הייתי חייבת

הפאן היהודי

בית הכנסת בפירנצה

כנסיית סנטה קרוצ׳ה Church of Santa Croce

בזיליקת סנטה קרוצ׳ה היא כנסייה פרנציסקנית מהגדולות בעיר והגדולה בעולם. היא משמשת כעין פנתיאון או ״מקדש התהילה האיטלקית״ כי בין כותליה קבורים איטלקים דגולים כגון גלילאו גליליי, מיכלאנג׳לו, המלחין ג׳ואקינו רוסיני, המשורר הגדול דנטה אליגיירי וההוגה והמחזאי ניקולו מקיאוולי. היא ממקומת מאד נמוך וסמוך לארנו מה שגרם לכך שבשנת 1966 היא הוצפה במים ובוץ כשהנהר עלה על גדותיו לגובה של 7 מטרים. הנזק היה נוראי כשחלק ממש ללא אפשרות תיקון.

Palazzo Vecchio -

פאלאצו וקיו שפירושו הארמון הישין הוא מוזיאון ובית העירייה של פירנצה שבאיטליה. הארמון ניצב בכיכר הסיניוריה במרכז פירנצה העתיקה. שמו הנוכחי נקבע כאשר דוכסי בית מדיצ’י העבירו באמצע המאה ה-16 את משכנם מארמון זה לפאלאצו פיטי מצידו הדרומי של הארנו.

לארמון שער כניסה בו ניצבים משני צידיו העתק של הפסל דוד מאת מיכלאנג’לו (בין 1504 ו- 1882 ניצב שם הפסל עצמו) והפסל “הרקולס וקאסוס” של ברתולומאו באנדילני. מעל השער נמצא עיטור שיש שהוצב ב-1528 בין שני אריות, מעוטר בפלר דה ליס, סמל בית מדיצ’י. לארמון 3 חצרות וגרם מדרגות מרשים לקומה השניה משם הנוף משקיף על כל פירנצה. מה שמיוחד בקומה זו הוא ״חדרי היסודות״ –  חדר מגורים שכולו עיטורים וציורים הקשורים לארבעת היסודות (תאוריה טרום־מדעית קדומה להסברת מבנה החומר והתהליכים היסודיים הפועלים בעולם).

בית ספר לעורות

ונסיים בקפה...

מחשבה ToGo

ללכת בתוך אמנות והיסטוריה. להרגיש איך זמנים עתיקים גורמים לך למחשבות עתידיות ולעצור להרבה קפה, זמן שאתה מעבד את המחשבות.

שלכם בעיצובית מדוברת,
מינה פורטנוב

לחצו על אחת התמונות וצאו למסע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בנושא